Nápověda a řešení potíží při používání tohoto multimediálního CD-ROM

Nivnické sedlcké je CD složené ze dvou částí: klasického audia a multimediální prezentace.

Přehrávání audia

Audio se začne přehrávat automaticky po vložení do běžných CD a DVD přehrávačů, které podporují vypalované AUDIO CD-R. Pokud si chcete audio poslechnout v PC, přidržte po vložení CD do mechaniky klávesu Shift (aby se zabránilo spuštění multimediální prezentace) a poté spusťte přehrávání skladeb např. ve Windows Media Playeru, nebo WinAmpu (režim Audio CD).

Spuštění multimediální prezentace

Po vložení CD do mechaniky počítače se multimediální prezentace spustí automaticky. Pokud se tak nestane (tuto funkci můžete mít na svém počítači vypnutou), můžete prezentaci spustit poklepáním na soubor start.html na disku CD-ROM. Celá prezentace je zhotovena ve formátu html a k jejímu spuštění stačí mít v počítači nainstalovaný internetový prohlížeč (připojení k internetu není potřeba).

Volba internetového prohlížeče

Multimediální prezentace Nivnické sedlcké stoprocentně funguje v internetovém prohlížeči Microsoft Internet Explorer, v ostatních prohlížečích (Firefox, Opera, Netscape, Konqeror ad.) nejsou některé funkce podporovány. Máte-li v počítači IE, ale prezentace se automaticky spouští v alternativním internetovém prohlížeči, doporučujeme prezentaci ukončit a spusti ji ručně v Internet Exploreru (pomocí start.html na disku CD-ROM).

Omezení v alternativních internetových prohlížečích

  • není podporována funkce fullscreen, prezentace se nespouští přes celou obrazovku
  • nefunguje tlačítko konec, startovací stránku je třeba ukončit zavřením okna (nebo záložky) prohlížeče
  • nejsou podporovány přechodové efekty mezi stránkami prezentace
  • přehrávání audia je prováděno v externím programu

Přehrávání videosekvencí

K přehrávání videa je zapotřebí Flash Player verze 8 a vyšší. Pokud máte nižší verzi nebo přehrávač nemáte vůbec, můžete si nejnovější verzi stáhnout zdarma na internetu (http://www.adobe.com/products/flashplayer/), nebo na úvodní stránce prezentace klikněte na kulatou ikonu s písmenem F (instalace přehrávače se spustí přímo z disku CD-ROM).

Nastavení internetových prohlížečů

Pokud se v Internet Exploreru při spuštění prezentace zobrazuje žlutý proužek s výstrahou "Z důvodů ochrany zabezpečení bylo souboru zakázáno zobrazení aktivního obsahu...", přejděte do menu Nástroje/Možnosti Internetu, karta Upřesnit, položka Zabezpečení a zašrtněte Povolit spouštění aktivního obsahu z disků CD v tomto počítači.

Pro správný chod prezentace by měl být povolen JavaScript, dále by mělo být povoleno zobrazování obrázků, přehrávání videí a zvuků na webových stránkách.


Zpět na úvodní stránku


Tvorba HTML prezentace © Petrex Design 2007, www.petrex.cz